Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ložnice

Učení o feng shui bydlení nám říká, že správná ložnice podporuje harmonický tok a smyslné energie. Dobrá feng shui ložnice je ložnice, která vás vyzývá, láká, vzrušuje a uklidňuje zároveň. Opočinek ve feng shui ložnici je zábavný a příjemný. Buďto zde rychle usnete tvrdým spánkem, nebo prožijete noc vášnivé lásky. loznice.jpg

Chcete-li vytvořit dobrou feng shui ložnici, můžete použít celou řadu jednoduchých a praktických feng shui nástrojů. Zde jsou základní rady pro feng shui bydlení:

1. Odstraňte televizi, počítač nebo jiné elektrické zařízení  z vaší ložnice. Správná feng shui energie ve vaší ložnici je zničena, pokud jsou tyto přístroje přítomny ve vaší ložnici.

2. Často otevírejte okna a větrejte nebo použijte kvalitní čističku vzduchu, aby vzduch v ložnici vždy čerstvý a plný kyslíku. Dbejte na kvalitu vzduchu ve vaší ložnici. Nemůžete mít dobré feng shui v ložnici, pokud vzduch, který se nám zde za celý den nahromadí v ložnici , je  těžký a vydýchaný.  Upozorňujeme, že rostliny v ložnici nenapomáhají  dobré feng shui energii, vyjímkou může být  ložnice poměrně velká a pokud  jsou rostliny umístěny daleko od postele.

loznice2.jpg

3. Mějme několik úrovní osvětlení v ložnici, nebo používejme stmívač a na vypínači nastavme potřebou intenzitu. Vhodné osvětlení je velmi důležité, protože světlo je  jedno z nejsilnějších projevů energie. Nejlepší osvětlení ve feng shui ložnici jsou svíčky, ale nezapomeňte koupit svíčky bez škodlivého kouře.

4. Používejte uklidňující barvy , aby jste ve vaší ložnici dosáhli dobré feng shui rovnováhy.  Vzhled Feng shui ložnice je vyvážený a tím podporuje nejlepší tok energie pro zdravý spánek, stejně jako sexuální aktivitu. Za nejlepší feng shui barvy do ložnice se považují takzvané "barvy kůže".  Barva lidské kůže se pohybuje od světle bílé po čokoládově hnědou, proto vybírejte barvy v tomto rozmezí.

5. Do vaší ložnice vybírejte takové obrázky , které  zvyšují sílu energie feng shui. Nejlepší  jsou takové obrázky, ve kterých chcete vidět děj ve vašem životě. Pokud jste  například smutní a osamělí,  nepoužívejte obrázky tohoto ladění.

loznice1.jpg6. Dodržujte následující zásady feng shui pro vaši postel:  - mějte ke ke své posteli snadný přístup z obou stran  - mějte na každé straně postele noční stolek   - nestavte postel přímo naproti dveřím  - dobře vypadající a správně umístněná postel hraje velmi důležitou roli při vytváření dokonalé feng shui ložnice  -Dobrá zdravotní matrace a  pevný dřevěný rám postele z masivu hrají také jsou také velmi důležitou roli při vytváření harmonické feng shui energie

 

7. Veškeré dveře v ložnici nechávejte zavřené, ať už to jsou vstupní  dveře do ložnice nebo třeba dveře od vestavěné skříně. To umožní, aby byl tok  pozitivní energie co nejsilnější a mohl posílit váš zdravý spánek. 

Představa o dokonalém feng shui bydlení se může jevit různým lidem trochu odlišně, ale všichni mají jedno společné. V ložnici mají hrát klíčovou roli Radost a Dobré sny. V dobré feng shui ložnici bude každý prvek vyjadřovat záměr pro lásku, relaxaci a odpočinek.